Zimowy weekend w Zakopanem

Jeśli jechać do Zakopanego to w zimie! Właśnie wtedy miasto przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Pełno tu ludzi na każdym kroku a przejazd samochodem przez miasto to przemieszczanie się w jednym wielkim korku. Czy można tego uniknąć? Spróbowaliśmy w  weekend w okresie ferii – postanowiliśmy wynająć coś na obrzeżach miasta. Był to „strzał w dziesiątkę”!

Willa „Pod Piórem” w Zakopanem

Ten krótki wyjazd chcieliśmy spędzić aktywnie razem z dziećmi, które dopiero uczą się jazdy na nartach i desce snowboardowej. My też nie jesteśmy zaprawionymi narciarzami, dlatego wybraliśmy ośrodek dla początkujących i w jego okolicach wynajęliśmy nocleg. Jak się okazało, można pojechać do Zakopanego i przez cały pobyt poruszać się bez samochodu.

Ośrodek narciarski Nosal idealny dla początkujących.

Kompleks narciarski Nosal znajduje się na trasie do Morskiego Oka. Jest idealny dla osób, które chciałyby rozpocząć naukę jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Stoki narciarskie są tutaj bardzo łagodne. Najkrótszy, z wyciągiem taśmowym, przeznaczony jest dla najmniejszych dzieci. Na dłuższy wyjeżdża się wyciągiem orczykowym. Na obiekcie znajduje się osobno wydzielona część dla dzieci – Plac zabaw Misia Stramusia. To miejsce, gdzie dzieci mogą pozjeżdżać na wypożyczonych lub własnych sankach (muszą być z hamulcem!) lub pojeździć na karuzeli pontonowej.

Ośrodek Nosal w Zakopanem

W tutejszej restauracji zjedliśmy smaczny obiad

Fotka z Lenką

Na stoku dziewczyny spotkały youtuberkę Lenkę z kanału „Hejka tu Lenka”, którą bardzo lubią oglądać…

Nocleg w willi Pod Piórem

Willa Pod Piórem znajduje się na peryferiach miasta i jednocześnie blisko ośrodka Nosal. Dla nas była to wielka zaleta. Nastawialiśmy się bardziej na aktywny wypoczynek: nauka jazdy na nartach i desce oraz spacerach po górach, niż na spacerach po zatłoczonych ulicach Zakopanego. Dla naszej czwórki idealny okazał nocleg w studiu składającym się z dwóch ładnie wyposażonych pokojów, łazienki i garderoby. Do dyspozycji mieliśmy bezpłatny parking. Blisko znajduje się przystanek autobusowy.

Pokój w Willi Pod Piórem

Druga część naszego noclegu, którą zaadoptowały dla siebie dziewczynki

Kącik na kawkę w naszym pokoju, Willa Pod Piórem

Na studio składają się dwa pokoje. To idealne miejsce dla rodziny z dziećmi

Zielony szlak na Kopieniec, Nosal i Polanę Olczyska

Około 200 metrów od willi znajduje się wejście na zielony szlak, którym można dojść do czterech ciekawych miejsc. To piękna trasa wzdłuż strumyku, który płynie raz z lewej a raz z prawej strony. W lecie na pewno jest tu o wiele piękniej niż w zimie…

Wejście na polanę Olczyska

Trasa do Polany Olczyska

Po drugiej stronie wejścia na szlak znajduje się przystanek autobusowy, z którego można dostać się do centrum Zakopanego. Aby dojechać do Krupówek jedziemy linią Nr 11 do przystanku „Równia Krupowa”. Stąd jest jakieś 300 m do Krupówek. Aby wrócić, wsiadamy na przystanku”Aleje 3-go Maja Górne”. Ceny biletów jednorazowych: 3 złote normalny i 1,50 zł ulgowy.

Przystanek Jaszczurówka w Zakopanem

Chociaż najbardziej lubię wypoczywać nad morzem, weekend w górach daje wiele pozytywnych emocji i ten niepowtarzalny klimat, który tworzą tutejsi ludzie… Jednym z nich był Kornel Makuszyński. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie mieszkał w Zakopanem, zajrzyjcie razem ze mną  do jego willi: Zwiedzanie Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Góry i górki, Opinie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz