Zagraj w szachy w Parku bł. Karoliny w Rzeszowie

Park błogosławionej Karoliny Kózki znajduje się w Rzeszowie na osiedlu Kotuli, na rogu ulic Błogosławionej Karoliny i Strzyżowskiej, przy rondzie im. Świętego Floriana. Od końca listopada 2014 roku służy mieszkańcom osiedla dając możliwość relaksu i wytchnienia. To piękne miejsce ma nieco więcej niż hektar powierzchni. Bogata roślinność sprawia, że można poczuć się jak na łonie natury poza miastem.

W parku bł. Karoliny w Rzeszowie znajdują się stoliki, przy których zagrasz w szachy

Czym wyróżnia się to miejsce od wielu innych w tym mieście? Znajdują się tu cztery stoliki szachowe. Przy każdym z nich może wygodnie usiąść cztery osoby. Wystarczy przynieść ze sobą bierki szachowe i spędzić tu błogie chwile przy szachownicy. We Lwowie gra w szachy w parkach jest bardzo popularna. Taka forma gry pokazana została też w „Gambicie Królowej”. Dlaczego więc nie zagrać w szachy tutaj?

 

 Patronka – błogosławiona Karolina Kózkówna

W centralnym miejscu parku znajduje się rzeźba przedstawiająca błogosławioną Karolinę z dziećmi, gąską i kotkiem. To nawiązanie do życia i wartości patronki. Kim była? Ciekawych jej życiorysu odsyłam na stronę pobliskiej parafii: życiorys błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Rzeźba Karoliny autorstwa Pani Anny Hass-Brzuzan

Czym można dojechać?

Obok parku znajduje się spory parking. Wzdłuż ulicy Bł. Karoliny prowadzi wygodna trasa rowerowa, w parku są stojaki na rowery. Niedaleko znajduje się przystanek autobusowej linii miejskiej, gdzie zatrzymują się autobusy linii 2, 10, 27, 36, 40, 42 i 47. Aktualny rozkład jazdy znajdziesz tutaj. Tak więc możliwości dojazdu jest wiele.

Poniżej zamieszczam więcej zdjęć z tego pięknego miejsca, które kojarzy mi się nie tylko z wypoczynkiem i relaksem. Przede wszystkim to najlepsze miejsce w Rzeszowie do gry w szachy w plenerze.

Kącik dla nowożeńców w Parku Karoliny

Grusza bł. Karoliny Kózki

Stoliki szachowe w Parku błogosławionej Karoliny

Park sąsiaduje z kościołem p.w. Błogosławionej Karoliny Kózki

Wejście do parku od strony ulicy Bł. Karoliny

Stojak na rowery

Plan Parku Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie

Zachęcam Was do przyjazdu do Parku błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Zabierzcie ze sobą bierki, zegar szachowy a zapewniam Was, że spędzicie tu miłe chwile nad szachownicą…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawe miejsca, Rzeszów, Szachy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz