Wakacje w Łebie – gdzie zjeść bez paragonów grozy

Prawie co roku przed wakacjami niektóre portale, gazety i inne media rozpisują się o niesamowitej drożyźnie w nadmorskich kurortach.  Oczywiście rozpiętość cenowa w barach i restauracjach jest spora, ale przy odrobinie chęci można znaleźć miejsca, w których zjemy smacznie, do syta i stosunkowo niedrogo. Podczas pobytu postanowiłem zebrać kilka paragonów i zrobić kilka zdjęć posiłków.

paragony grozy Łeba 2021

Łeba 2021 – czy to są paragony grozy?

Myślę, że w każdej nadmorskiej miejscowości znajdzie się restauracja czy bar, gdzie słono zapłacimy za (przesolone 🙂) posiłki. Niekiedy wystarczy zorientować się wcześniej, poczytać opinie czy nawet zapytać na modnych ostatnio fanpage’ach. Sam przed wyjazdem korzystałem z grup facebookowych takich jak: „Łeba lokalnie”, czy „Łeba – noclegi, atrakcje, jedzenie”.

Ile zapłaciłem za obiad?

Ponieważ śniadania wykupiłem wraz z noclegiem, przynajmniej rano nie musiałem rozglądać się za czynną restauracją 😉🥘. Pyszne śniadania jedliśmy w Willi Powaga przy ulicy Nadmorskiej, gdzie mieszkaliśmy.

Podczas całego pobytu posiłki jedliśmy w różnych restauracjach, ale wracaliśmy tam, gdzie smakowały nam najbardziej. Poniżej przedstawiam paragony za obiady z dwóch wybranych restauracji i poniżej fotki  wybranych posiłków. Ambrozja znana jest nie tylko z dobrego i świeżego jedzenia, ale też długich kolejek, aż do ostatniego klienta. Aby zjeść upragniony obiad trzeba postać conajmniej kilkanaście minut.  Staliśmy tam kilka razy i za każdym razem warto było. Bardzo smaczne i świeże dania jedliśmy też w barze Jak u mamy przy Teligi 3. Smaczną pizzą delektowaliśmy się w Green Pizza przy ulicy Nadmorskiej.

Ambrozja, Łeba, paragony grozy

Paragony za obiady dla czteroosobowej rodziny. Najadaliśmy się do syta za każdym razem

Ambrozja,

Ambrozja – kotlet de’volaille z frytkami i surówką. Cena: 21 złotych

Ambrozja, placek po cygańsku

Ambrozja – placek po cygańsku. Cena: 19 złotych

Ambrozja – nuggetsy z kurczaka z kluskami śląskimi. Uwielbiane danie przez moje córki. Cena: 19 zł

Ambrozja – sandacz z frytkami i surówką. Cena: 27 zł

bar jak u mamy, Teligi, paragony grozy

Bar Jak u mamy – paragony za obiady. Za pierwszym razem byliśmy późno i, niestety zupy dla nas zabrakło 🍲

Jak u mamy – kotlet devolaille z frytkami i surówką. Frytki podane były w osobnym naczyniu, była jeszcze dokładka 🍟

Oczywiście podałem tutaj cenę samych dań, bez napojów. Jak myślicie, czy 100 złotych wystarczy na obiad dla czteroosobowej rodziny? 🤔

Po obiedzie coś na deser 🍦

Po tak obfitym obiedzie trudno było jeszcze coś zmieścić w żołądku, więc codzienny rytuał delektowania się lodami odbywał się później. Na każdej ulicy spotkać można w Łebie punkty z lodami, goframi i innymi słodkościami. Poniżej dwa nasze ulubione miejsca:

Paragony grozy, Powagalody Powaga

Najbliżej na lody mieliśmy do Pani Elżbiety, u której mieszkaliśmy przy ulicy Nadmorskiej. Jednak nasze serca skradło pewne miejsce, do którego trafiliśmy podczas spaceru ulicą Kościuszki, bo przy tej ulicy się mieści. Na myśl o pysznych deserach aż chce się zaśpiewać: tra la la la 🎼🎼🎼🎼🎼

Co powiecie na taki deser 🍰 ?

deser, lodziarnia, tralala

Deser z kawą w lodziarni tra la la przy ulicy Kościuszki w Łebie. Palce lizać! Cena: 13 złotych

Ile zapłacilibyście za takie ciacho z kawą? W tej lodziarni codziennie traficie na jakąś fajną promocję. Pyszne są tu nie tylko pięknie udekorowane desery. Nawet zwykłe włoskie lody są wyjątkowe za sprawą tajemniczej receptury…

Lodziarnia Tra la la

Lodziarnia Tra la la przy ulicy Kościuszki w Łebie. Szczerze polecam!

Wydatki związane z wyjazdem na urlop z każdym rokiem są większe. Ogólnie jest coraz drożej – płacimy więcej za paliwo, media i żywność. Rosną również koszty utrzymania lokali gastronomicznych. Ceny więc rosną i będą coraz większe. Nie znaczy to, że musimy przepłacać. Na szczęście są takie miejsca, gdzie możemy zjeść smaczne, świeże i stosunkowo niedrogie posiłki w gronie najbliższych…

Życzę Wam miłych, przyjemnych wakacji. Smacznego! 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Morze Bałtyckie, Różne, Wakacje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz