Latarnia Morska Świnoujście jest najwyższą latarnią nie tylko polskiego wybrzeża, ale całego Morza Bałtyckiego. W obecnej postaci zaświeciła po raz pierwszy 1 grudnia 1857 roku. Przez lata dawała światło pozwalając statkom bezpiecznie wpływać po portu zarówno w Świnoujściu, jak i w Szczecinie.
Podążając szlakiem polskich Latarni Morskich razem z moją córką Emilką dążymy do zdobycia srebrnej odznaki latarni morskich BLIZA. Jeśli jeszcze o niej nie wiecie, koniecznie przeczytajcie artykuł Jak zdobyć odznakę turystyczną BLIZA? Dowiecie się z niego, jak rozpocząć przygodę zwiedzania latarni morskich i przy okazji zdobyć trzy stopnie odznaki: brązowy, srebrny i złoty. Zapewniam Was, że widok ze szczytu każdej latarni jest wyjątkowy a tych cudownych momentów nie odda żaden film ani zdjęcie.
Jak dostać się do latarni?
Obecnie dotarcie do Latarni Morskiej nie jest takie łatwe. Trzy miesiące temu zamknięta została wiodąca do niej jedyna ulica, Ku Morzu. W związku z tym w tej chwili nie ma możliwości dotarcia drogą lądową. Jak się dostać? Jeśli nie drogą lądową to drogą morską…

Przystań Adler Schiffe przy ul. Władysława IV 35 znajduje się na zachodnim brzegu Świny centralnie naprzeciwko salonu Empik
Żeby dotrzeć do latarni morskiej wykupiłem bilety na „Wycieczkę do Fortu Gerharda i latarni morskiej”. Bilety kupiłem online na stronie przewoźnika. Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 40 złotych a dla dzieci od 6 do 14 lat 30 złotych. Rejs statkiem rozpoczyna się z przystani przy ulicy Wybrzeże Władysława IV 35, centralnie naprzeciwko salonu Empik.. Szczegółowy plan rejsów znajdziecie na stronie adler-schiffe.de
Cena biletu zawiera rejs statkiem, zwiedzanie z przewodnikiem Fortu Gerharda oraz wejście na latarnię morską. Rejs to ciekawa atrakcja oraz możliwość spędzenia czasu z rodziną.

Rozładunek statku Astra Perseus w porcie Świnoujście
Latarnia to ciekawe miejsce pełne pasji
W latarni morskiej spotkaliśmy pełną pasji i zamiłowania do swojej pracy Panią Barbarę. Usłyszeliśmy od niej wiele ciekawostek o latarniach. W sklepiku Pani Basia ma wiele ciekawych albumów, wydawnictw o tematyce latarń i nie tylko. Zakupiłem już tradycyjnie kilka pocztówek, które zbieram oraz ciekawy Dziennik Turystyczny, który gorąco Wam polecam. Dla pasjonatów turystyki to fajny i przydatny gadżet.
Na szczyt latarni prowadzi ponad 300 stromych schodów. Warto je pokonać, żeby potem móc podziwiać piękne widoki z balkonu latarni…
Latarnia morska w Świnoujściu to przedostatni przystanek w drodze po srebrną Odznakę Latarni Morskich BLIZA. Do zdobycia została jeszcze latarnia w Niechorzu, ponoć bardzo piękna.
Tymczasem życzę Wam udanych urlopów, wspaniałych wakacji i pasji, które dodają skrzydeł i pozwalają realizować marzenia.
Pozdrawiam Was serdecznie