Atrakcje w Łebie – co warto zobaczyć?

Łeba to piękne, ale malutkie nadmorskie miasteczko. Zastanawiasz się pewnie, co warto tutaj zobaczyć. Jadąc nad morze chcemy zażyć kąpieli słonecznych i spędzić miłe chwile na plaży. Jeśli wybierasz się lub przyjechałeś do Łeby nie tylko po to, żeby leniuchować na piasku, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zamek Neptun – charakterystyczny dla plaży w Łebie ośrodek wypoczynkowy

1. Plaża w Łebie

W Łebie jest szeroka, przestronna, ale również zatłoczona plaża. Charakterystyczną budowlą położoną tuż obok plaży jest łebski zamek, który pełni rolę luksusowego ośrodka. Plaża w tej części jest strzeżona i jeśli WOPR nie wywiesi czerwonej flagi to można bezpiecznie się kąpać. Jeśli chcecie uniknąć plażowych tłumów, polecam wybrać się nieco dalej od portu na przykład w kierunku łebskich wydm. Ludzi jest mało, ale ze względów bezpieczeństwa w grę wchodzi tu tylko kąpiel słoneczna.

2. Oceanarium w Łebie

Gdy pada deszcz lub jest wyjątkowo gorąco polecam Wam wyjście do oceanarium, które mieści się na końcu deptaka przy ulicy Kościuszki 95A. My wraz ze swoimi dziećmi spędziliśmy w tym miejscu około 40 minut. Można zobaczyć tu ciekawe gatunki ryb i ssaków morskich.

Oceanarium w sezonie czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 19.

Oceanarium w Łebie mieści się przy ulicy Kościuszki 95A

Motylek rafowy, oceanarium w Łebie

Skrzydlica pstra, Oceanarium w Łebie

3. Deptak wzdłuż ulicy Kościuszki

Deptak jest jednym z ulubionych miejsc zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zaczyna się przy porcie i kończy się w okolicy oceanarium. Jestem w stanie zaryzykować, że są to takie „Łebskie Krupówki”. Pełno tu sklepików i straganów z pamiątkami, restauracje, lodziarnie, cukiernie, jest też poczta i unikatowy pomnik psa. Można tu pospacerować w słoneczne dni i zakupić jakąś fajną pamiątkę z wakacji. Namawiam Was też do wstąpienia na pocztę i wysłania znajomym pocztówki…

Deptak w Łebie wzdłuż ulicy Kościuszki

Ławeczka z psami znajdująca się na deptaku na ulicy Kościuszki.

Cukiernia Tralala skusiła nas kilka razy swoimi pysznymi słodkościami

4. Muzeum figur woskowych w Łebie

Muzeum mieści się przy alei Świętego Jakuba. Warto go odwiedzić z dziećmi. Znajdują się tu wykonane w rzeczywistej wielkości figury wielu znanych osobistości w wielu dziedzin. Można tu zabawić nawet godzinę robiąc fotki z ulubionymi postaciami…

Muzeum czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 21.

Znany aktor Johny Depp z filmu „Piraci Karaibów”

Katy Perry w muzeum figur woskowych.

Serena Williams, jedna z czołowych tenisistek w historii.

5. Port w Łebie

Przy słonecznej pogodzie warto wybrać się do portu rybackiego. Cumują tu liczne stateczki a wzdłuż portu można zjeść świeżą rybkę

Tędy wpływają statki z morza do portu

6. Skwer Rybaka

Skwer Rybaka zazwyczaj tętni życiem niemal o każdej porze dnia. Odbywają się tu mini koncerty zespołów, różne występy i tutaj też zachwycają turystów swoją muzyką Indianie. Można tu spotkać mniej lub bardziej znanych ludzi.

7. Wydmy Łąckie

Niewątpliwie największą atrakcją są tutejsze wydmy. Można się tam dostać na wiele sposobów. Najprościej jest dostać się meleksem, rowerem lub pieszo do Rąbki, gdzie znajduje się wejście do Słowińskiego Parku Narodowego. Jeśli lubicie długie wędrówki to chętnie udacie się na wydmy idąc po prostu plażą. Więcej na temat dotarcia do wydm przeczytacie w artykule:  Ruchome wydmy – atrakcja dla dorosłych i dla dzieci.

Wydma Łącka

Wydma Łącka w pełnej okazałości

8. Latarnia morska Czołpino

Z Łeby można się wybrać do latarni morskiej Czołpino. Znajduje się ona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, około kilometra od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to jedna z najniższych latarni polskiego wybrzeża, ale stoi na wzgórzu i z jej szczytu widać Wydmy Czołpińskie. Jeśli jesteście zainteresowani wyprawą w to ciekawe miejsce, przeczytajcie o nim w poście Latarnia Czołpino w drodze po srebrną odznakę BLIZA. Może macie ochotę na zdobycie odznaki turystycznej BLIZA? Jeśli tak to koniecznie przeczytajcie ten post Jak zdobyć odznakę turystyczną BLIZA?

Urlop spędzony w Łebie był szóstym z rzędu spędzonym nad morzem. Wróciliśmy do domu wypoczęci, zrelaksowani i wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia. Jeśli się tam wybieracie, życzę Wam samych słonecznych i radosnych wakacyjnych dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawe miejsca, Wakacje i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz